top of page

konferencia Viera v práci 2017

Prvý ročník konferencie Viera v práci sa uskutočnil v príjemnom prostredí hotela SOREA Hutnik v Tatrách. Na prelome októbra a novembra sa dovedna dvesto účastníkov z celého Slovenska a všetkých cirkevných denominácii stretlo, aby sa dozvedeli viac o tom, čo Biblia hovorí o téme práce a čo to znamená žiť svoje presvedčenie na pracovisku.

David Kim z Centra pre Vieru a prácu v Presbyterian Church v New Yorku otvoril problematiku práce v kontexte Biblického príbehu stvorenia, pádu, vykúpenia a nového neba a zeme. Záznamy z jednotlivých prednášok si môžete vypočuť v sekcii Video a Audio.

Okrem hlavných prednášok mali účastníci možnosť networkingu v skupinách po odvetviach práce, kde diskutovali o tom, čo jednotlivé závery znamenajú pre ich konkrétne zamestnania.V sobotu poobede  prebehli semináre ľudí z praxe, ktoré išli do hĺbky v jednotlivých oblastiach či špecifických otázkach a problémoch.

Mimo hlavného programu poslúžilo účastníkom koncertom duo Jozef Lupták a Boris Lenko, o deti sa starali animátori a nechýbala dobrá káva August Roy a Ten Senses.

bottom of page